Uzm. Psk.
Evrim Dursun

Bireysel Yetişkin Terapisi

Bireysel Yetişkin Terapisi Nedir? Nasıl Çalışıyorum?

Bu terapi çeşidinde danışanlarım ile yüz yüze birebir görüşme gerçekleştiriyoruz. Seans süresi bir saattir. Seans içerisinde danışanımın yaşadığı sorunlara göre kişiye özel çözüm yolları, bu sorunların kökenleri ve birbiriyle olan ilişkileri hakkında konuşuyoruz. Temel olarak danışanlarımın duygu, düşünce ve davranışları ve hayata bakışlarını ele alıyoruz. Şu an Avrupa ve Amerikada’ da kullanılan bir çok terapi ekolü ve bu ekollerin sunduğu araç gereçleri birlikte hayata uygulayarak daha verimli ,daha tatminkar bir yaşama doğru keyifli bir yolculuk yapıyoruz .

Hayat bazen bizi hiç öngöremediğimiz durumlara çekebilir. Hiç beklemediğimiz yaşam olaylarını deneyimleyebiliriz. Tüm yaşadıklarımızı geride bırakabilmek için ilk adım  bunu anlatabilme cesareti göstermektir. Bireysel yetişkin terapisi size bu olanağı sunar. Her ne yaşadıysanız yargılanmadan ,eleştirilmeden anlatabilme özgürlüğü belki de iyileşmenin ilk basamağıdır. Psikoloğunuz olarak bireysel terapilerinizde yapabileceğim en sağlıklı şey size kendinizi ,dünyanızı açabileceğiniz güvenli ortamı oluşturmaktır. Hayatınıza dair anlatacağınız hiçbir bilgi ,hiç bir detay seans odası dışında başka bir kişi ve kurumla paylaşılmayacaktır.

Kendi terapi yolculuğunuzda en önemli belirleyicilerden biri de terapötik ittifaktır. Yani psikoloğunuzla kurduğunuz ilişki, bu ilişki ne kadar güven ve kabule dayanırsa motivasyonunuz ve kendinizi açma cesaretiniz de o kadar yüksek olacaktır.

Mesleğe başladığım ilk yıllardan bu güne kadar bireysel yetişkin terapisi ile hayatını tamamen değiştiren dönüştüren, bambaşka ve yepyeni sağlıklı ilişkiler kuran bir çok danışanıma şahit olma sansı yakaladım. Umarım siz de bireysel terapi yolculuğunuza başlayarak bu dönüşümü kendi hayatınız için başlatabilirsiniz.

Bu terapi türü ile ilgili aklınıza takılan sormak istediğiniz her tür soru için sitede yer alan iletişim kanallarından bana ulaşabilirsiniz.