Uzm. Psk.
Evrim Dursun

Hakkımda

New Project

Uzm. Psikolog Evrim Dursun

Merhaba,

Ben Uzman Psikolog Evrim Dursun. Danışanlarımla birlikte anlamlı derin bir yolculuğa çıkıp, onların ruhsal yaralarını iyileştirmelerine, kendi içlerindeki potansiyeli keşfetmelerine, hayatlarına daha güçlü ve sağlıklı bir şekilde devam etmelerine destek oluyorum. Aslında psikolog olarak yaptığım işi biraz da ruh işçiliğine benzetiyorum. İşimi çok severek yaptığım için yeryüzünde yapılabilecek en anlamlı mesleklerden birine sahip olduğuma inanıyorum ve kendimi bunun için şanslı hissediyorum.

Psikoloji Lisans ve Yüksek Lisans eğitimlerimi Üsküdar Üniversitesi’nde tamamladım. Ardından terapilerimi zenginleştirmek ve kişiye özel çözüm yolları üretebilmek adına ISST (İnternational  Society of Schema Terapy ) onaylı Psikiyatrist Dr. H. Alp Karaosmanoğlu tarafından verilen Şema Terapi Eğitimini, Bilişsel Davranışçı Terapiler Derneği’nden Bilişsel Davranıçşı Terapi Eğitimi’ni ve DBE (Davranış Bilimleri Enstitüsünden ) EMDR eğitimi gibi temel terapi eğitimleri aldım. Yüksek Lisans tezimi Genel Kaygı ve Sosyal Kaygı konularına üzerine yazdım. Son 5 yıldır Etki Terapisti Uzman Psikolog Şeyda Boybeyi tarafından verilen süpervizyon eğitimlerine katılmaktayım. İlaveten psikoloji alanında farklı bir çok eğitim, konferans, sempozyum gibi etkinliklere katılmaya ve kendimi mesleğimde geliştirmeye ilk günkü heyecanımla devam ediyorum.

Hayatın inişli çıkışlı keyifli bir yolculuk olduğuna ve bu yolculuk sırasında sorun olarak nitelendirdiğimiz durumların hayat kalitesini artırmak için aslında bir basamak olduğuna inanıyorum. Yani eğer bir sorunum var diyorsanız çözüm basamağının ve gelişiminizin sadece bir adım gerisinde duruyorsunuz demektir. Mesleki yaşamımda danışanlarımla birlikte farklı bir çok soruna çözüm aradık ve aramaya devam ediyoruz. Bu amaçla dinlediğim her hikayeyi ayrı önemsiyorum. Mesleki olarak beni zenginleştirdiğine inanıyorum. Her insanın ayrı özel ve biricik olduğunu düşünüyorum. Bu yüzden hedefim kişiye özel çözümler bulmak. Sorunlarımız birbirine benzese de hepimizin geçmişi farklı. Bu sebeple çözüme dair yaklaşımlarda farklı olmalıdır.

Ayrıca bireysel yetişkin terapistliğine ek olarak; özel ve resmi kurumlarda, eğitim kurumlarında stres ve kaygı yönetimi, performans, motivasyon ve daha bir çok farklı konuda kurumsal eğitimlerde vermekteyim.

Yüklerinden kurtulmak, hayatı kolaylaştırmak, kendini ve yapabileceklerini fark etmek isteyen herkes ile yolumuzun seans odasında kesişmesi dileğiyle…

Uzman Psikolog Evrim Dursun

 

Eğitimler

ve Sertifikalar